Recept voor rust in je hoofd
Last van vakantiestress of niet. We kunnen allemaal wel wat rust gebruiken. Ter inspiratie dit recept voor rust in je hoofd uit het Handboek voor Klein Geluk.
Ingrediënten:
- Behoefte aan: rust, inspiratie
- Wie: jijzelf
- Waar: kan overal
- Benodigdheden: niets
- Tijdsduur: 5 minuten
Bereiding:
- Ga rustig zitten en voel goed hoe je contact maakt met je stoel of kussen. Adem een paar keer diep in en uit.
- Breng nu alle aandacht naar je hoofd. Kijk met aandacht wat zich daarbinnen afspeelt.
- De eerste gedachte die je ziet, verwelkom je vriendelijk. Je vangt hem als het ware. En je doet er verder niets mee.
- Je laat de gedachte namelijk direct los in plaats van deze te gebruiken als brug naar de volgende gedachte. Laat de gedachte bijvoorbeeld wegvliegen als een vogel of een vlinder.
- Wacht rustig op de volgende gedachte. En stuur steeds elke gedachte die je observeert, heel beslist je hoofd weer uit.
Alle gedachtes kun je loslaten, zelfs als er hardnekkige gedachtes zijn die terug blijven komen. Die stuur je dan vriendelijk maar beslist weer weg. Jij wordt de baas, jij zit aan het roer. Jij beslist of het tijd is om aandacht te geven aan dit onderwerp. En zo niet, dan blijf je ze rustig wegsturen.
>> Lees ook: Start de dag met meer rust in je hoofd