Mooier door een glaasje rode wijn
Na de drukte van de feestdagen ben je waarschijnlijk én wel toe aan een avondje voor jezelf én staat er ongetwijfeld nog een flesje rode wijn ergens op. Perfect, die heb je namelijk nodig. Natuurlijk om een glaasje van te drinken, maar ook om te verwerken in een gezichtsmasker. Ja, je leest het goed. Het stofje resveratol, afkomstig uit de schil van blauwe druiven, is namelijk goed voor de huid. Het zou volgens onderzoekers een ontsteking remmend en antibacterieel werken. Je vindt het stofje terug in dure crèmes, maar je kunt je er dus ook zelf gemakkelijk en goedkoop een maskertje mee maken.
Nu kun je natuurlijk de wijn rechtstreeks uit de fles op je gezicht aanbrengen, maar dat lijkt ons niet heel ideaal. Lekkerder is het om het te verwerken in een gezichtsmasker wat je zelf maakt met allerlei ingrediënten uit de keuken.
Mix voor een maskertje twee eetlepels rode wijn, 2 eetlepels yoghurt en 2 eetlepels honing goed door elkaar en smeer het mengsel vervolgens in een dikke laag van op je gezicht. Laat het masker tien tot vijftien minuten intrekken en spoel daarna af met lauw water.